سرور مجازی

سرور مجازی اروپا

در کنار حق انتخاب نوع Hetzner و OVH اطمینان داریم استفاده از تکنولوژی‌های مختلف مجازی‌سازی در بستر دو دیتاسنتر و اتصال به اینترنت گیگابیتی، تمام دلایل انتخاب نکردن این سرویس را به روی شما (SATA-SAS-SSD NVME) سخت‌افزار .خواهد بست

مشاهده پلن ها

سرور مجازی ایران

تنوع در تکنولوژی و نرم‌افزارهای مجازی‌ساز (Xen، KVM و VMWare) در کنار تنوع سخت‌افزاری (SATA-SAS- SSD NVME) حداکثر حق انتخاب ممکن را به مشترکین خواهد داد تا مناسب‌ترین VPS را در دیتاسنتر های ایران برای خود برگزینند.

مشاهده پلن ها

سرور GPU

سرورهای GPU سام ‌سرور، برای کسب وکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، یادگیری ماشین (Machine Learning) و تحلیل داده‌های بزرگ مناسب هستند.

مشاهده پلن ها

سرور مجازی بی رقیب

با سرور های مجازی پرسرعت سام سرور، سبقت می گیرید، اما جریمه نمی شوید!

تمامی نرم افزار ها که با سیستم عامل ویندوز یا لینوکس شما همخوانی داشته باشند، در سرور شما قابل بکارگیری هستند. برای مثال اگر از Node.JS استفاده می کنید یا می خواهید یک برنامه تحت ویندوز را در سرور مجازیتان به صورت 24 ساعته اجرا کنید. در هر صورت کار شما با سهولت صورت می پذیرد.
سرور مجازی (VPS) ارائه شده در سام سرور منابع کاملا اختصاصی به شما ارائه می کند که تبدیل به مشخصه ای نایاب بین هاستینگ های ایران شده است.

آپتایم ۹۹ درصد – پایداری سرور

بر خلاف اکثر شرکت ها که اقدام به اشتراک منابع سرور اصلی در سرور های مجازی ارائه شده می کنند، ما منابع را به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار می دهیم. اینکار طبیعتا هزینه و کیفیت سرور مجازی ارائه شده را می دهد و همانطور که بارها و بارها مشاهده شده است، مشتریان عزیزی که از VPS یا مدل جدیدتر VpsX استفاده می کنند، سریعا متوجه تفاوت آن با VPS یا حتی VDS های گذشته شان می شوند.
دلیل این امر ارائه منابع اختصاصی و محدود کردن ماشین های مجازی (VM) های ارائه شده است. شیوه نوین استفاده از مجازی ساز ها توسط متخصصین R&D سام سرور و خالی گذاشتن حدود 30% منابع سرور، قابلیتی به VPS ها می دهد تا در صورتی که منابع اصلی سرور توسط دیگر کاربران استفاده نمی شد، در لحظات Peak و پربازدید سایت یا برنامه شما برای مدت زمان کوتاهی به سرور شما اضافه شوند و از داون شدن سرور و کرش کردن برنامه شما جلوگیری کند.
البته در صورت تداوم استفاده از منابع بلا استفاده سرور، می توانید اقدام به ارتقا سرور کنید و که براحتی از طریق پنل مدیریتی سرور شما قابل انجام می باشد. علاوه بر دسترسی های زیاد مانند SSHو VNC، استفاده از سرور مجازی ویندوز به شما دسترسی ریموت دسکتاپ برای اتصال به سرور از طریق کامپیوتر شخصی شما ارائه می کند تا بتوانید بدون دغدغه به گشت و گذار در اینترنت و پرداخت های ارزی اقدام کنید.

سرور لینوکس یا ویندوز؟

سرور مجازی لینوکس یا ویندوز؟

فناوری سرور مجازی ارتباط مستقیمی با سیستم عاملی که بر روی آن سرور نصب می شود، ندارد. با این توضیح انواع سرور مجازی های ایران یا خارج و لینوکس یا ویندوز صرفاً ویژگی هایی هستند که گویای محل میزبانی سرور یا سیستم عامل آن هستند. یکی از نکات اصلی در خصوص تفاوت بین این دو سیستم عامل در بحث سرورها، رابط کاربری (یا همان نمایش گرافیکی برای ارتباط و مدیریت سرور) است. در سرور مجازی ویندوزی شما به صورت پیشفرض می توانید به سرور خود ریموت زده و در محیطی شبیه به ویندوزهای خانگی به مدیریت سرور خود بپردازید اما در سرور مجازی لینوکسی به صورت پیشفرض رابط گرافیکی وجود ندارد و ارتباط با سرور از طریق SSH و کدهای دستوری (Command Line) ویژه لینوکس می باشد. البته به هر حال پیشنهاد سام سرور تهیه یکی از کنترل پنل های میزبانی وب سی پنل، دایرکت ادمین یا پلسک برای سرور می باشد که در اینصورت این کنترل پنل ها، فارغ از لینوکس یا ویندوز بودن سرور شما، رابط گرافیکی را در اختیار شما قرار خواهند داد که مشکل نبود رابط گرافیکی در سرور مجازی لینوکس را حل کرده و دیگر این مورد تفاوت یا نکته ای خاص بین سرورهای مجازی ویندوز و سرورهای مجازی لینوکس نخواهد بود. علاوه بر این شما با تهیه خدمات vps از سام سرور در هر لحظه و بدون نیاز به تیکت یا پرداخت هزینه اضافه می توانید سیستم عامل سرور خود را تغییر دهید. با این حال آنچه که معیاری مهم در انتخاب سیستم عامل سرور است، کاربری مدنظر شما است که به اختصار برای میزبانی نرم افزار یا وبسایت هایی که به زبان های از گروه مایکروسافت (زبان C#، .NET FrameWork یا سیستم مدیریت محتوای DNN و…) توسعه داده شده اند و یا دیتابیس از نوع SQL Server دارند سرورهای ویندوزی بهتر و برای میزبانی نرم افزارها یا وبسایت های دیگر مانند سایت های وردپرس، ووکامرس، جوملا، پرستاشاپ و… یا دیتابیس MySQL سرورهای لینوکسی بهتر می باشد و البته در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در این خصوص، کافی است از طریق هر یک از راه های ارتباطی با مشاوران فروش ما در تماس باشید.